Životopis

Zovem se Lucija Petrić i odrasla sam u gradu Hvaru. Tamo sam i završila osnovnu školu i opću gimnaziju. S obzirom da volim strane jezike i rad s djecom odlučila sam se za studij pedagogije i francuskog jezika i književnosti na Sveučilištu u Zadru. Motivirana željom za putovanjima i novim iskustvima provela sam jedan semestar u Dijonu na Sveučilištu u Burgundiji.  Zbog velike želje da radim s djecom predškolske dobi nedavno sam upisala i studij Ranog i predškolskog odgoja u Zadru. Volim raditi s ljudima, naročito djecom, strpljiva sam i vesela osoba koja voli istraživati i učiti nove stvari. Budući da sam iz Hvara i jako volim taj grad, malo ću vam ga opisati. 
              Grad Hvar                                                      

 hvar

Smješten u slikovitom prirodnom okružju, okrenut južnoj, sunčanoj strani svijeta, koja mu je podarila svu mediteransku privlačnost i vedrinu, okrenut moru koje mu je uzvratilo sjajnom i neponovljivom povjesnicom, Hvar je neiscrpna riznica prizora, ugođaja i avantura. Ime mu dolazi od riječi PHAROS - grčkog naziva za otok Hvar i grad koji se nekoć nalazio na mjestu današnjeg Starog Grada (a od kojega je Hvar u 13. st. preuzeo naslov otočkog središta). Slavu i moć Hvar je stekao tijekom srednjeg vijeka kao važna luka u okviru mletačkoga pomorskog imperija. Danas je pak turističko središte otoka i jedno od najomiljenijih turističkih odredišta dalmatinske rivijere - gradić nasmijanih i ljubaznih žitelja gotovo u potpunosti predanih turizmu.

Hvar pripada grupi srednje-dalmatinskih otoka. Nalazi se u Splitsko-dalmatinskoj županiji, usred skupine otoka koji su dijelom ove županije. Gledano po neposrednom susjedstvu, sjeverno od njega se nalazi otok Brač, a južno od njega se nalaze Šćedro (od kojeg ga dijeli Šćedorski kanal), Vis (više prema jugozapadu), Paklinski otoci, Korčula i poluotok Pelješac.
Otok Hvar je dug 68 kilometara, nakon Cresa najduži Jadranski otok a četvrti po ukupnoj površini (300 četvornih metara). Cesta koja prolazi čitavom dužinom otoka, od grada Hvara do krajnjeg istočnog mjesta Sućurja, duga je 84 kilometra. Visoka zaravan od brda Sv. Nikole (626 m nadmorske visine) do Humca (603 m), a koja se proteže od Svete Nedjelje do Jelse, dijelom je pokrivena borovom šumom a dijelom obradivim površinama koje karakterizira osobita ljepota i svježa klima. Nizina koja se prostire između Staroga Grada, Vrboske i Jelse je obrađena vinovom lozom, od koje se godišnje proizvede do 50 000 hektolitara vina.
U grad Hvar se može doći trajektom direktno u Hvarsku luku, ili cestom iz središnjeg dijela otoka, ali bez obzira odakle mu prišli, Hvar se odmah doima kao grad spomenik. Stoljeća su klesala njegove zidove, epohe, a najviše renesansa, su mu davale oblik. Spomenici u spomenicima, spomenici na spomenicima, grad Hvar je dragulj skriven u vremenu.


Predlažem posjetiti; Tvrđavu Forticu (Španjola); Hvarsku katedralu; Hvarsko kazalište (i Arsenal) utemeljeno 1612. godine, Franjevački samostan ... Pa ipak, Hvar nisu samo spomenici, tu je i Hvarska luka, Pakleni otoci, smješteni ispred ulaza u Hvarsku uvalu, njegovi hoteli, apartmani, njegova klima koja liječi, njegovi restorani i kafići, ljubazni domaćini, sve što čini duh ekskluzivnog turističkog odredišta.